שינוי בחשיבה 

שינוי בחשיבה

 
 
עילאי מיכאלי

כיצד שינוי קטן בחשיבה יכול ליצור שינוי גדול בתוצאה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום אילוסטרציה (stock exchnge)
 צילום אילוסטרציה (stock exchnge)   
התשובה לשאלה חשובה זו נעוצה בדרך בה המוח האנושי פותר בעיות. שלא כמו המוח המודע שלך, המוח התת-מודע שלך לא "חושב" בצורה שאתה רגיל אליה. בכל פעם שאתה מנסה לפתור בעיה, אתה משתמש בידע, בניסיון ובמערכת האמונות שלך על מנת שיעזרו לך למצוא תשובה. בין אם הנושא שעומד בפניך הוא פשוט כמו להחליף נורה, או מורכב כמו לתת מענה לבעיה סבוכה, התהליך הוא זהה. תהליך החשיבה המודע נעזר באותם משאבים כדי לפתור את הדילמה.

לעומת זאת, המוח התת-מודע לא עובד בדרך הזו משום שהוא לא נתקל בהפרעות מצד מערכת האמונות המודעת שלך. המוח התת-מודע מסתכל רק על הפרטים הגולמיים של הסיטואציה ומתחיל להשתמש במשתנים שונים עד אשר הוא מגיע לפתרון.

ברגע שפתרון אפשרי התגלה, המוח התת-מודע יעביר לך את המידע דרך מה שקרוי בדרך כלל "הבזקים של השראה". רגעים אלו של בהירות לרוב נעימים לנו, משום שאנו מבינים שאכן יש פתרון ישים לבעיה שלנו, למרות שלא יכולנו למצוא פתרון ברמה המודעת.

כעת, כאשר יש ברשותך את הידע שתת-המודע שלך יכול לפתור בעיות שאתה לא יכולת לפתור ברמה המודעת, המשימה היחידה היא להביא את תת-המודע למצב הנכון לפתרון בעיות.

אתה מבין, למרות שכל אחד רוצה הצלחה בצורה כזו או אחרת, מרבית האנשים מבקשים מתת-המודע שלהם משהו אחר לחלוטין ממה שהם באמת רוצים, באמצעות הדרך שהם מדברים אל עצמם (הדיבור העצמי). במקום לבקש מתת-המודע פתרון, ההרגל הנורמאלי עבור מרבית האנשים הוא להתמקד בחוסר הקיים של הדברים שהם רוצים:
"אין לי השכלה מתאימה לתפקיד הזה."
"אני לא מושך מספיק כדי לצאת עם מישהי/ו כזו/ה."
"אני לא מרוויח מספיק כדי לאפשר לעצמי מכונית כזו."
"אני מבוגר מידי כדי להתחיל פרויקט כזה."
"אני עסוק מידי ואין לי זמן לעצמי ולמשפחה שלי כפי שהיתי רוצה."

ניתן לראות מהדוגמאות הללו שהמסר שנשלח לתת-המודע הוא לא קרוב אפילו להיות מנוסח בצורה כזו שיספק פתרון. אם אתה אומר לתת-מודע שאתה מבוגר מידי, עני מידי, לא מושך מספיק, לא משכיל מספיק וכד', הוא יגייס את יכולותיו המדהימות לעבוד על מנת למצוא עבורך דרכים חדשות להישאר באותו מצב שאתה לא רוצה!

בוא נהפוך כל אחד מהמשפטים הללו וננסח אותם כשאלות:
"איך אני יכול להשיג את התפקיד הזה?"
"איך אני יכול לבלות במחיצתה/ו?"
"איך אני יכול לקנות את הרכב הזה?"
"איך אני יכול להיות מעורב בפרויקט הזה?"
"איך אני יכול להקדיש יותר זמן לעצמי ולמשפחה?"

שני דברים שודאי שמת לב לגבי כל אחת מהשאלות הללו:
1. כל אחת מהן התחילה עם "איך אני יכול..."
2. אף אחת מהן לא כללה את המגבלה שאתה חושב שעוצרת אותך מלהשיג את מה שאתה רוצה.

כעת, תת-המודע שלך "עובד" ומחפש באופן אקטיבי פתרונות לנושאים הללו ויחד עם זאת אין האטה בתהליך מצד אמונות-עצמיות מגבילות של מה שאתה חושב שאפשרי. מה שאתה צריך לעשות עכשיו הוא לחכות להבזקי ההשראה אשר הם למעשה פתרונות אפשריים שתת-המודע שלך מעביר לך. לפעמים זה יקרה מהר מאוד, בעוד שבפעמים אחרות זה יכול לקחת שבועות או חודשים. ככלות הכל, כל סיטואציה היא שונה. לבקש מתת-המודע שלך למצוא דרך להחליף נורה מבלי לשרוף את עצמך היא ודאי מטלה קלה יותר מאשר לבקש מתת-המודע שלך לקחת אותך מעבודתך כשכיר למעמד של אדם עצמאי ועשיר.

והנה החלק הטוב. זה לא חשוב כמה גדול או כמה קטן הנושא. על ידי זה שתבקש מתת-המודע שלך את השאלות הנכונות פעם אחר פעם, לבסוף תקבל תשובה. אתה רק צריך להיות מוכן לקבל אותה, לבחון אותה ולפעול על פיה כשהיא מגיעה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by