טיפולים לשיפור החיוך  

טיפולים לשיפור החיוך

 
 
ד``ר רוני אמיד

כשהולכים לרופא השיניים זה לא חייב להיות רק כי השן כואבת. בטיפול שיניים נכון ניתן לשנות את מראה הפנים כולו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דוגמנית: השחקנית ליילה מלקוס
 דוגמנית: השחקנית ליילה מלקוס   
בשנים האחרונות מתחזקת ועולה המודעות לטפולים רפואיים אסתטיים וקוסמטיים כחלק מתרבות ה- "LIFE STILE".

בארצות הברית עברו בשנה האחרונה כ-8 מליון איש תהליך או ניתוח קוסמטי וכחלק מהתחזקות המגמה ישנה עליה ניכרת במודעות לחיוך ולשפור החיוך ויותר אנשים מבקשים היום חיוך יפה וצחור כפי שרואים בשלטי החוצות,פרסומות בעיתונים, טלוויזיה וסרטים.

על פי מחקרים 90% מהאנשים מתבוננים בחיוך כדבר הראשון אליו שמים לב בפגישה הראשונה והחיוך קובע את הרושם הראשוני הנוצר,החיוך נוצר בהבזק אך הרושם לעיתים נשאר לנצח.

50% מהאנשים לא מרוצים מהחיוך שלהם ו-9 מכל 10 חושבים שהחיוך חיוני וחשוב ומעדיפים היו להיות עם חיוך אטרקטיבי יותר.

לעומת שחזורי השיניים אשר עסקו בעבר בשחזור תפקודי בלבד (סתימות כסופות וכתרים ממתכת או חרסינה בצבע אטום ואחיד) עולה בשנים האחרונות הדרישה מצד המטופלים להשבת שיניים מטופלות לפחות לצבען וצורתן המקורית, ואם צריך וניתן, גם צורה וצבע מחמיאים יותר, כחלק משנויי "סגנון חיים " ועלית המודעות העצמית.
 
 
שוק רפואת השיניים נרתם כבר לפני שנים לפתוח מואץ של חומרים לסתימות,חרסינות משופרות וטכניקות חדשניות המיועדות לאפשר יצירת שחזורים המחזירים את השיניים לקדמותן לא רק מבחינה רפואית תפקודית אלא גם מהבחינה האסתטית, יצירת שיניים משוחזרות הנראות כשיניים טבעיות ומחמיאות ככל שניתן.

מרמת יצירת שחזורים אסתטיים יותר לשיניים במקרים בהם היה צורך רפואי,התפתחה המגמה והיום רפואת השיניים הקוסמטית עוסקת בשיפור חיוך גם במקרים בהם אין התוויה רפואית אלא לצורך שפור אסתטי בלבד.

כך התפתחו במהירות טכניקות שונות להלבנת שיניים והפכו להיות נגישות אפילו על מדף בית המרקחת כמו גם עלי החרסינה המודבקים על גבי השיניים הפסיקו להיות נחלתם הבלעדית של כוכבי קלנוע , מגישי טלוויזיה וזמרים והיום הופכים להיות זמינים יותר ויותר לציבור הרחב של הצרכנים.
 

קווים מנחים לחיוך נעים

 
הטיפול ל"שיפור החיוך" אינו ברמת השן הבודדת אלא ראית השיניים, שפתיים וחניכיים בהתאם למבנה הפנים כ"מכלול החיוך" ומטרת הטיפול הינה שפור החיוך והפיכתו לאטרקטיבי יותר. ישנם קווים מנחים, שהוכחו מחקרית, לחיוך נעים ויפה.

חיוך מקביל לקו העיניים

דמיין קו מאוזן המחבר בין זוויות העיניים. החיוך צריך להיות מקביל אליו. זהו הבסיס לחיוך נעים ואסתטי.
 
 

חיוך סימטרי

 
דמיין קו אורכי העובר בין מרכז המצח, דרך האף ועד מרכז הסנטר. זהו ציר הסימטריה של הפנים. בחיוך אסתטי יש חשיבות רבה לסימטריה. אבל גם אם לא מתאפשרת סימטריה מושלמת, אנחנו יודעים כיצד ליצור אשליה של סימטריה.

ניתן "ליצור" סימטריה בין שתי השיניים הקדמיות המרכזיות ובין שאר השיניים הקרובות לקו האמצע. (ה"טריק" הוא שככל שמתרחקים מקו האמצע, חוסר הסימטריה פחות מורגש).
 

קו חיוך קשתי

 
מרכיב מרכזי של החיוך הוא קו החיוך. זהו הקו הדמיוני המחבר בין משטחי הלעיסה של השיניים העליונות, הקו שמשרטטים קצות השיניים העליונות. קו חיוך קשתי נראה צעיר יותר ומדגיש נעורים. בחיוך מושלם הקו הדמיוני הזה עוקב אחר הקשת הנוצרת על ידי השפה התחתונה.

קו חיוך שטוח יוצר מראה מבוגר ושחוק. אצל נשים, לרב, קו החיוך קשתי יותר מאשר אצל גברים, ועוקב אחר קו השפה התחתונה.

קו חניכיים צריך להיות מקביל לשפה העליונה. קו החניכיים מחבר בין הנקודות הגבוהות של החניכיים מסביב לשיניים העליונות. בצורה האידיאלית, קו זה עוקב אחרי קו השפה העליונה, חושף במידה מועטה את החניכיים, ומציג בצורה אופטימלית את השיניים.
 

עומק החיוך: עד השיניים אחוריות

 
חיוך עמוק מאפשר חשיפה אידיאלית של השיניים, מהקדמיות עד האחוריות. בחיוך צר השיניים האחוריות ניצבות בצל, והשיניים הקדמיות נראות כמו עומדות לבדן.

יחס הזהב הוא יחס מספרי חשוב בתחומים שונים של אסתטיקה, אמנות ועיצוב. יחס זה, ידוע גם בתורת האסתטיקה של החיוך, כיחס בין רוחביהן של שש השיניים הקדמיות. אין זה כלל ברזל, אולם הוא יכול לשמש נקודת מוצא טובה לעיצוב החיוך. לפי כלל זה, היחס הנכון בין רוחב השיניים הוא 1.6:1:0.6.
 

אמברוזורות: הפרטים הקטנים של החיוך הגדול

 
אמברוזורות הן החללים המשולשים הקטנים בין קצוות השיניים. צורתן חשובה לרושם שמותיר החיוך. בלעדיהן השיניים נראות כמו קלידי פסנתר. הן צריכות להיות מזעריות בין שתי השיניים הקדמיות ורחבות יותר ככל שמתקדמים לעבר השיניים האחוריות.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by